مجموعه فرهنگی- مذهبی شهید مدرس اصفهان

کانون فرهنگی هنری شهید مدرس
طبقه بندی موضوعی
آخرین دیدگاهها
 • ۱۳ تیر ۹۳، ۱۴:۴۶ - محسن توکلی
  BIG LIKE
 • ۱۰ ارديبهشت ۹۳، ۱۱:۱۳ - احمد توکلی زاده
  درجه یک
 • ۱۳ فروردين ۹۳، ۱۷:۱۹ - احمد رمضانیان
  عالی...
...ـترین هـــا
دیگـــر

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

۳۰
تیر
۹۳
فلسطین
فرارو- روز جمعه با شهادت 59 فلسطینی دیگر در حملات دردمنشانه رژیم صهیونیستی علیه غزه، به عنوان خونین ترین روز این جنگ لقب گرفت.
به گزارش فلسطین الیوم، در حملات روز گذشته رژیم صهیوینستی علیه نوارغزه 59 فلسطینی شهید و 430 نفر دیگر زخمی شدند.
این حملات وحشیانه در دوزادهمین روز جنگ همه جانبه علیه غزه باعث شد روز جمعه به عنوان خونین ترین روز جنگ از لحاظ تلفات انسانی لقب بگیرد. 
در همین حال صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرده که طی 13 روزی که ارتش اسراییل حملات خود را علیه نوار غزه آغاز کرده، 59 کودک تاکنون جان خود را از دست داده اند.
 
مدیر اجرایی سازمان یونیسف اعلام کرده است: کودکان بیشترین سنگینی بار خشونت های روزافزون رژیم صهیونیستی در نوار غزه را به دوش می کشند و تاکنون در حملات این رژیم به غزه صدها کودک دیگر زخمی شده اند.
 
 منابع فلسطینی همچنین با اشاره به شهادت 310 فلسطینی در حملات علیه غزه از رسیدن شمار زخمیها به 2500 نفر خبر می دهند. حال برخی از مجروحین نیز وخیم گزارش شده است. عکس های زیر که در خبرگزاری های خارجی اسوشیتدپرس، رویترز و پایگاه تایم و شبکه الجزیره منتشر شده است فاجعه در حال وقوع در غزه را نشان می دهد. گفتنی است دیدن تعداد زیادی از عکس های زیر ممکن است برای برخی مخاطبان بیشتر از اندازه آزاردهنده باشد.
 
مشاهده کامل تصاویر در ادامه مطلب
 • مدیر وب
۳۰
تیر
۹۳

مروری دوباره بر داستان فلسطین و روز قدس

هزاران سال پیش گروهی از کنعانیان از جزیرة العرب به سرزمین فلسطین کوچ کردند و شهری را با نام «یبوس» بنیان نهادند. بعدها این نام به اورسالم ـ یعنی صلح و دوستی ـ تغییر نام یافت.

در واقع اورسالم همان اور شلیم در زبان عبری است که امروزبه شهر قدس اطلاق می گردد.

براساس مدارک تاریخی این شهر در طول تاریخ هفده بار مورد حمله و محاصره قرار گرفت و بارها با خاک یکسان شد. از لحاظ مالکیت نیز شهر اورسالم، قدس یا اورشلیم پانزده قرن در اختیار یبوسیان یا همان کنعانیان، چهار قرن در تسلط بنی اسرائیل، چند قرن در دست ایرانیها، دو قرن در حاکمیت یونان و چهار قرن تحت حکومت رومیان اداره گردید. از این رو روشن است که بنیان قدس و آبادی سرزمین فلسطین از کنعانیان نشأت گرفته است و حافظه تاریخ جایی جز چهار قرن برای بنی اسرائیل باقی نمی گذارد.

از سوی دیگر عهدنامه مسلمین نیز این ماجرا را تأیید می کند که یهودیان در آن دوران به عنوان اتباع و ساکنان رسمی اورشلیم شناخته نمی شدند و از آنان نامی به میان نیامده است.

پس از فتح مسالمت آمیز اورشلیم به دست مسلمانان، نام آن به بیت المقدس تغییر یافت. از آن پس از سال پانزده ه . ق تا سال 1337 ه . ق مطابق با 1917 م جز در مدت یک قرن، همواره بیت المقدس در دایره سرزمینهای اسلامی تعریف می گردید.

فلسطین

صهیونیسم

صهیون در زبان عبری، به معنای آفتابگیر است؛ همچنین نام کوهی در جنوب غربی بیت المقدس می باشد. کوه صهیون بر اساس برخی گفته ها زادگاه و آرامگاه داود پیامبر و جایگاه حکومت سلیمان نبی بود...

 • مدیر وب