مجموعه فرهنگی- مذهبی شهید مدرس اصفهان

کانون فرهنگی هنری شهید مدرس
طبقه بندی موضوعی
آخرین دیدگاهها
 • ۱۳ تیر ۹۳، ۱۴:۴۶ - محسن توکلی
  BIG LIKE
 • ۱۰ ارديبهشت ۹۳، ۱۱:۱۳ - احمد توکلی زاده
  درجه یک
 • ۱۳ فروردين ۹۳، ۱۷:۱۹ - احمد رمضانیان
  عالی...
...ـترین هـــا
دیگـــر

۲۱ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

۳۰
آذر
۹۲

 • مدیر وب
۲۹
آذر
۹۲

جهت مشاهده اندازه اصلی، روی تصویر کلیک کنید

 • مدیر وب
۲۷
آذر
۹۲

آداب تجارت

جهت مشاهده اندازه اصلی، روی تصویر کلیک کنید

 • مدیر وب
۲۷
آذر
۹۲

انقلابی

جهت مشاهده اندازه اصلی، روی تصویر کلیک کنید

 • مدیر وب
۲۷
آذر
۹۲

ارتباط با خدا

جهت مشاهده اندازه اصلی، روی تصویر کلیک کنید

 • مدیر وب
۲۴
آذر
۹۲

وصیت آیت الله نخودکی بر طبق نقل پسرش اینگونه است :

ولقد وصینا الذین اوتوا الکتاب من قبلکم و ایاکم ان اتقوا الله….

نیست جز تقوی در این ره توشه ای                           نان و حلوا را بنه در گوشه ای

«بالتقوی بلغنا ما بلغنا»، اگر در این راه، تقوی نباشد، ریاضات و مجاهدات را هرگز اثری نیست و جز از خسران، ثمری ندارد و نتیجه ای جز دوری از درگاه حق تعالی نخواهد داشت. حضرت علی بن الحسین علیهما السلام فرمایند:

انّ العلم اذا لم یعمل به لم یزدد صاحبه الا کفرا و لم یزدد من الله الاّ بعدا

اگر آدمی، یک اربعین به ریاضت پردازد، اما یک نماز صبح از او قضا شود، نتیجه آن اربعین، هباءً منثوراً خواهد گردید.

بدان

 • مدیر وب
۲۴
آذر
۹۲

شبکه من و تو می خواهد متفاوت تر ظاهر شود و ارمیا نقش اول را در اینباره بازی خواهد کرد!

من و تو

همیشه شبکه های  ماهواره ای به دنبال این هستند که اباحه گری را ترویج کنند، بی قید و بندی و عریانی را اما اینبار می خواهند شما حجاب داشته باشید. شاید ظاهر قضیه اینچنین به نظر برسد اما این فقط ظاهر آن است.

سمت نو، من و تو

ارمیا دختری که حضورش در شبکه من و تو برنامه اکادمی گوگوش بی حواشی نبود دختر محجبه ای که می گفت شوهرش که یک آلمانی مسلمان شده است مشوق او بوده و گفته است حجاب و خوانندگی با هم مغایرتی ندارند و او می تواند در حالی که حجاب خود را حفظ می کند بخواند و این اول داستانی جدید برای شبکه ای است که در اکادمی گوگوش هم مثل همیشه دنبال ترویج اباحه گری و لذت گرایی صرف خود بوده است و قطعه ای از پازل آن است.

اما این هدف با ارمیا در برنامه اکادمی باقی نماند و حال قرار است این فرد که طرفدارانی هم پیدا کرد، کمک این شبکه در ادامه این پروژه باشد به همین منظور من و تو برنامه ای را با موضوعات خاص کلید زده است که پخش قسمت اول آن نیز شروعی خاص داشت در اولین قسمت این برنامه در رابطه با حجاب و خوانندگی با حضور نفر اول اکادمی موسیقی گوگوش،‌ ،وی  به بیان مسائلی از دیدگاه خودش در رابطه با حجاب پرداخت.او دفاع و ترویج از همان خط عقاید خود را ادامه داد اینکه می توان با حجاب خواند

اما چرا شبکه بهایی نشین من و تو حجاب را به مخاطبان خود هدیه می کند؟

 • مدیر وب
۱۶
آذر
۹۲


جنگ سایبری

جهت مشاهده اندازه واقعی، روی تصویر کلیک کنید

 • مدیر وب
۱۱
آذر
۹۲

شهید آیت الله سید حسن مدرس

حجت الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به "10 آذر" سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: شهید مدرس دارای کمالات و فضائل اخلاقی بود که این امر می تواند وی را به عنوان بهترین الگو برای نمایندگان قرار دهد تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الگوگیری از این شهید والامقام گام های ارزشمندی برای حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی بردارند.
 

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید وظایف اصلی خود را به خوبی انجام دهند و بدانند باید با تعامل و همفکری با دولت برای رفع دغدغه های مردم و نظام گام بردارند.
 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان مجلس برای توسعه و پیشرفت کشور نباید از هیچ تلاشی دریغ کنند و مانند شهید مدرس با توکل بر خدا و اقتدار و خودباوری برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش کنند.
 

حجت الاسلام سالک تصریح کرد: لازم است علما و روحانیان شخصیت شهید مدرس را برای جوانان تبیین کنند، زیرا جوانان ما باید با اندیشه ها و افکار این شهید بزرگوار آشنا شوند.

وی با بیان اینکه شهید مدرس پنج دوره مجلس را طی کرد، اظهار داشت: حضور این شهید والامقام در مجلس استقلال و آزادی را به ایران بازگرداند و همین موضوع باعث شد تا وی در تاریخ ایران به عنوان یکی از مبارزان راه حق ماندگار شود.

 • مدیر وب
۰۹
آذر
۹۲

به گزارش نکات پرس شب گذشته رئیس جمهور به صورت زنده با مردم درخصوص عملکرد 100 روزه دولت یازدهم صحب کرد.

از مسائل مختلف اقتصادی مانند تورم، اصلاح نرخ ارز، یکسان‌سازی نرخ ارز در سال آینده، هدفگذاری تورم برای سال جاری و پایان سال 93، بدهی دولت در پایان دولت دهم به بخش‌های مختلف تا چندین مساله دیگر پرداخت که در صحبت برخی موارد تردید وجود دارد.
فارس در ابن باره گزارش داد: یکی از این موارد قابل تردید این بود: «یکی از مشکلاتی که این دولت با آن مواجه بود این بود که  مجلس گفته بود دلار از هزار و 200 تومان به 2 هزار و 450 تومان برسد. دولت می‌بایست در اول تیر ماه نرخ دلار را به 2 هزار و 470 تومان می‌رساند. دولت قبل این کار را نکرد و زمانی که ما آمدیم با این مشکل روبرو شدیم».
در واقع رئیس جمهور در این صحبت اعلام کرد که دولت فعلی نرخ ارز را اصلاح کرده است. اما طبق اسناد موجود به راحتی می‌توان به واقع امر پی برد.
بانک مرکزی در روز 15 تیر ماه یعنی حدود 28 روز قبل از تنفید رئیس جمهور جدید، و در دولت دهم، با اجرای مصوبه بودجه سال 92 نرخ ارز مرجع را از 1226 تومان به 2477.5 تومان افزایش داد.
 
این تصویر کاملات گویا است که نرخ ارز مرجع قبل از شروع به کار دولت یازدهم تغییر کرده است. علت این تغییر هم در جزء دو بند 3 قانون بودجه سال 92 بود.
در این بند آمده است: بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است سهم وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط را به حسابهای آن شرکت مورد تأیید خزانه‌داری کل کشور در داخل و مورد تأیید آن بانک در خارج از کشور برای پرداخت به پیمانکاران و سازندگان و عرضه‌کنندگان مواد و تجهیزات مربوط طرف قرارداد و هزینه‌های جاری ارزی شرکت واریز و برای قراردادهای تسهیلات مالی خارجی توثیق نماید.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از وجوه حاصله هر ماهه به‌طور متناسب، 14.5 درصد سهم وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذی‌ربط(با احتساب بازپرداخت‌های بیع متقابل)،‌ 26 درصد سهم صندوق توسعه ملی و دو درصد(2%) سهم بازپرداخت برداشت از این صندوق (بابت پرداخت عیدانه سال 1391) را به حساب مربوط واریز و 57.5 درصد را با اعلام خزانه‌داری کل کشور و با فروش مبالغ ارزی به نرخ واحد برای کلیه مصارف و با رعایت قوانین حاکم بر بانک مرکزی و بند (ج) ماده (81) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، اعلامی به‌وسیله این بانک حداکثر معادل مبالغ مندرج در ردیف‌های درآمدی 210101 و 210109 جدول شماره(5) این قانون لحاظ و مازاد وجوه حاصله نسبت به سقف ردیف‌های یادشده را با درنظر گرفتن جزء (1 ـ 3) این بند مبنی بر اختصاص معادل هفت میلیارد (7.000.000.000) دلار به وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذی‌ربط جهت تحقق مفاد ماده(229) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران به حساب ذخیره ارزی واریز نماید.
 به همین دلیل بود که در بخش مصارف بودجه حجم یارانه‌ها از 10 هزار میلیارد تومان در سال 91 به 23 هزار میلیارد تومان افزایش یافت که از این میزان 7 هزار میلیارد تومان آن به طور کامل برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی مشمول ارز 1126 تومانی در نظر گرفته شد.
در دوره مرداد ماه بود که دولت جدید با تصویب بندی در ستاد تنظیم بازار، سعی در پرداخت ارز 1226 تومانی به کالاهای اساسی بود که با واکنش مجلس روبرو شد.
 • مدیر وب
۰۹
آذر
۹۲

Bin-Baaz

ناصبى به کسى می‌گویند که با اهل بیت علیهم السلام دشمنى داشته باشد و یا به آنها دشنام و ناسزا بگوید.

شیعیان به هیچ‌وجه همه اهل سنت را ناصبى نمى‌دانند چون آنها هم اهل بیت علیهم السلام را دوست دارند و دشمنان آل محمد صلی الله علیه و آله را کافر مى‌دانند.

 

 • مدیر وب
۰۹
آذر
۹۲

خواهش من این است که حتماً به سه نکته‌ی کوتاهی که در انتهای روایت اشاره کردم، دقت کنید و درباره‌ی آن‌ها تأمل هم بکنید.

هم در روایات شیعه و هم در روایات اهل‌تسنن آمده است که روزی عمر بن خطاب فردی را نزد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله آورد در حالی که امیرالمؤمنین علیه السلام هم آنجا بودند.

عمر گفت

 • مدیر وب
۰۷
آذر
۹۲

بسیج و آباد کردن دنیا

 • مدیر وب
۰۶
آذر
۹۲
نکات پرس/مهدی کوچک زاده: رهبر فرزانه انقلاب در پاسخ به متنی که رئیس جمهور روحانی در موضوع هسته ای "مرقوم داشته اند" فرموده اند:
جناب آقای رئیس‌جمهور
دستیابی به آنچه "مرقوم داشته‌اید" در خور تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته‌ئی و دیگر دست اندر کاران است و میتواند پایه‌ی اقدامات هوشمندانه‌ی بعدی قرار گیرد. بی‌شک فضل الهی و دعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده و در آینده نیز خواهد بود ان‌شاء الله. ایستادگی در برابر زیاده خواهیها همواره باید شاخص خطّ مستقیم حرکت مسئولان این بخش باشد، و چنین خواهد بود ان‌شاء الله.
            سیّد علی خامنه‌ای
3/آذر/92
 متن آنچه در قضیه هسته ای "توافق شده" را می توانید اینجا بخوانید و متن آنچه "مرقوم شده"  را در اینجا بخوانید
1-    آیا به آنچه "مرقوم شده" دست یافته ایم؟
2-    آیا بین آنچه "مرقوم شده"  با آن چه "توافق شده" ممکن است تفاوتی باشد ؟
3-    اگر هست این تفاوتها چیست؟
4- با توجه به اینکه در مذاکرات ژنو یک متن بیشتر مورد توافق نگرفته  ولی قرائت اوباما و مسئولین آمریکایی و اروپایی با قرائت  رئیس جمهور و مسئولین ما از آن کاملا متفاوت است، چه ضمانتی هست که در آینده مذاکرات قرائت قلدرهای عالم از این متن واحد ملاک قضاوت و عمل قرار نگیرد؟ کما اینکه همین الان بر اساس قرائت همه غیر زورگویان عالم از معاهده NPT ، همه دولتهای غیر دارنده سلاح هسته ای نه تنها حق دارند در راستای برخورداری از تکنولوژی صلح آمیز هسته ای از جمله غنی سازی فعالیت کنند،  بلکه کشورهای دارنده سلاح و تکنولوژی هسته ای موظفند آنها را یاری نمایند ولی حاکمان آمریکایی و اروپایی با این قرائت مخالفند!!! و هر چه را بر اساس قرائت آنها نباشد مورد مخالفت قرار داده و با آن مقابله و یا وتو!!! می کنند .
 • مدیر وب
۰۵
آذر
۹۲

دفتر بسیج

 • مدیر وب
۰۵
آذر
۹۲

بسیج لشکر مخلص خداست

بـسـیــــج

سیاسی است، اما سیاست زده، سیاسی کار و جناحی نیست؛

مجاهد است، اما بی‌انضباط و افراطی نیست؛

عمیقاً متدیّن و متعبّد است،امامتحجر و خرافی نیست؛

با بصیرت است،اما ازخودراضی نیست؛

اهل جذب حداکثری است، اما غیور است و از اصول، تسامح نمی کند؛

طرفدار علم است، اما علم زده نیست؛

اخلاق اسلامی دارد، اما ریاکار نیست؛

در آباد کردن دنیا فعال است، اماخود، اهل دنیا نیست.

مقام معظم رهبــری(مدظله)

 • مدیر وب
۰۳
آذر
۹۲

انگشتر عقیق با رکاب نقره

سنگ عقیق

عقیق یا آگات از سنگ های نیمه قیمتی و جزو کانی هایی است که از چند عنصر شیمیایی تشکیل شده است. عقیق سنگی سیلیسی و نوعی از در کوهی است. عقیق به رنگ های سفید تا خاکستری تیره و سیاه، زرد تا قرمز، سبز و آبی روشن است و در میان جواهرات درجه دوم سنگی مشهور است. [۱]

چگونگی تشکیل سنگ عقیق

در فرهنگ فارسی معین آمده است: عقیق در نتیجه جریانهای آب در سنگهای سیلیسی یا سنگهای سیلیکات دار و یا در نتیجه برخاستن گازهای اسید از درون زمین ایجاد می شود و در خلال سنگهای دیگر بوجود می آید. مخصوصاً در بین سنگهای آذرین سطحی که ساختمان سماکی دارد.[۲]

بهترین عقیق ها

 • مدیر وب
۰۳
آذر
۹۲
عقیق:ذکر صلوات بر محمد و آل محمد از اذکاری است که به آن خصوصا در روز جمعه بسیار سفارش شده  و دارای اثرات بسیاری از جمله آمرزش گناهان، خوش اخلاقی و..... می باشد. در این نوشتار  50 رباعی درباره "صلوات" از شعرای مختلف آمده است.
1

بر روی زمین و آسمانها و کرات

در بین مناجات برای حاجات

زیباتر از این جمله ندیده است کسی

بر خاتم انبیاء محمّد صلوات

 • مدیر وب
۰۳
آذر
۹۲

سید حمیدرضا برقعی شاعر جوان معاصر و ساکن قم، در شب شعر عاشورایی که ۲۷ آبان‌ماه در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار شد، تازه‌ترین غزل خود را قرائت کرد که با استقبال حضار مواجه شد.

به نام نامی سر، بسمه‌ تعالی سر

 • مدیر وب
۰۳
آذر
۹۲

IMAGE634458080052331471

آیت‌الله محمدعلی جاودان در ضمن یکی از جلسات درس اخلاق خود، نکاتی را برای ترک گناهان بیان کردند:

فردی گفته بود که سال‌ها مجلس موعظه می‌رود و حرفه‌ای علمای اخلاق را می‌شنود با این حال هیچ تغییری نتوانسته بود در خود ایجاد کند. دائما به زیارت حضرات معصومین علیهم السلام می‌رفته ولی چیز تازه‌ای به دست نیامده بود؛ به خاطر از کثرت گناهانی که داشت.

خسته شده بود از اینکه دوستانش او را خوب می‌دانستند ولی واقعیت چیز دیگری بود بسیار احساس ناراحتی می‌کرد. گناه انسان را خسته می‌کند.

راه حل چیست؟

 • مدیر وب